KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 8702309
nr 870 2309
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Pastell, Evy Låås (1923-1999), Interiör med skåp, stämpelsign. a tergo, bladets mått: 48x41
Kondition: oramade
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
måndag 20 januari 2014
kl 19:11:02
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås